Кажете ми какво да правя, ако съсед открадне цветя?

Кажете ми какво да правя, ако съсед открадне цветя? 1

Има теми, които да обсъдим коя - дейността не е много приятна, защото имаме причина отново да се убедим в несъвършенството на този свят. Но не можете да мълчите за това. Всъщност, дори и да мълчим за нещо, това не означава, че проблемът не съществува..

Нашата редовна читателка Наталия (Твер) се обърна към редакцията на bg.sadfaninfo.com с молба да помогне да се уреди една досадна ситуация. Ето докосващия текст на писмото на Наталия:

Тази година в нашето семейство се случи много радостно събитие: най-накрая завършихме изграждането на къщичката! Строежът отне не толкова време, около 1,5 години, но с нетърпение очаквах деня, в който имам собствена "къща в селото" с малка (парцел от 6 декара), но собствена градина и градина.

Като дете почти всяко лято прекарвах в селото с баба и дядо си.

Селото беше голямо, но дървената къща на баба ми в син цвят с издълбани бели кепенци и пищна цветна градина под прозорците ми се стори най-красивата!

Завинаги ще запомня снимките от онова светло време: ето ме, все още доста, седя на верандата с купичка с череши, ям сладко зрънце и на двете бузи, а пред мен е цветна ароматна предна градина!..

Кажете ми какво да правя, ако съсед открадне цветя? 2

Спомням си, че често играех на криеница с по-голямата си сестра и обичах да се крия зад храстите на розов флокс. Сестра упорито "не ме забеляза", а аз с победоносен вик "Аха-а-а-а!" изскочи иззад висок храст, доволен от своята находчивост и смелост (уау и ще отлети от баба ми, ако забележи!). Все още усещам този аромат на флокс ...



Излишно е да казвам, че когато станах възрастна "леля", създадох семейство, все повече спомени започват да ми идват в ума за онази селска предна градина от детството ми.

Мечтите как един ден аз самият да стана „любовница на хасиендата“ не ми позволиха да спя спокойно.

Съпругът ми също мислеше за страната дълго време и сега, както казах, тази година открихме летния сезон.

Кажете ми какво да правя, ако съсед открадне цветя? 3

Срещнахме се със съседите - двойката е малко по-възрастна от нас, явно мили хора. Те са почти „старици“ в нашето лятно вилно селище, идват тук за 9-та година. Лятната им къща не е нищо особено, всичко е скромно: оранжерия, легла, градина, цветна градина е доста, но, както за мен, празна.



Всеки уикенд и съпругът ми започнахме да прекарваме в страната. Лесно е да се досетите, че първото нещо започнах да прецизирам зоната под прозорците. Купих няколко разновидности на любимия си флокс. Взех 3 разсада на паника (Мишенка, Любов Орлова и атлаз) и 3 субулат (Микадо, червено пламък и Бяла наслада). Фиданките от тези красавици, засадени и в неделя уморени, но доволни, заминаха за града.

Кажете ми какво да правя, ако съсед открадне цветя? 4

Кой би си помислил, че след седмица, когато отново пристигнахме в селото, няма да мога да преброя четири (!) Разсада на флокс ... Трудно е да предам колко се разстроих, когато видях своята „осиротяла“ предна градина. Загрявайки, реших да не се отчайвам и до следващия уикенд отново дойдох в къщичката, като взех със себе си нови разсад. В селото те решиха да не вдигат шум, а просто пуснаха „новодошлите“ до мястото на бившия флокс.

След няколко седмици съпругът ми и аз отново дойдохме в нашата селска къща и решихме да уредим барбекю, но установих, че нямаме оцет. До магазина е далеч, затова реших да помоля съсед за помощ. Никой не отговори на почукването на вратата. „Те вероятно правят нещо в градината“, помислих си и влязох в градината на съседа..

Каква беше моята изненада, когато в тяхната цветна градина видях флокси от онези сортове, които „избягаха“ от предната ми градина! Любов Орлова, Агремен пламък, Мишенка и японски император прегърнати в странна градина.

Мога да кажа със сигурност: това бяха моите разсад! мой.

Един съсед излезе да ме посрещне и като видя изненадата ми, се държеше така, сякаш нищо не се беше случило. От шок и неудобство не можах да й кажа нищо за флокси и поисках оцет. Вече вкъщи, преразказвайки историята на мъжа си, аз самият се изненадах: е, как така! Как съседът имаше арогантността и защо имах арогантността на „котката извика“, за да изразя веднага всичко на „крадеца“?..

Съпругът ми и аз решихме да не раздуваме скандала, а да оставим всичко както е, защото, както се казва, не е хванато - не е крадец. Но те на практика спряха да говорят с тези съседи - „утайката”, както се казва, остана.

Вярвам, че всеки ще бъде възнаграден според делата му и не искам да привличам негативна енергия към мен.

Искам да попитам читателите на вашия сайт: какво бихте направили в такава ситуация? И как можете да предотвратите "кражба на държава"?

Приятели, нека не оставаме настрана и обсъждаме този случай в коментарите! От своя страна ние благодарим на Наталия за искреността й и й пожелаваме да продължи да може да поддържа спокойствие във всякакви ситуации..

Срещали ли сте се с подобни случаи и как виждате решението на проблема с кражбата "в квартала"? Чакам вашите истории и съвети!

  • Кажете ми какво да правя, ако съсед открадне цветя? 5Кажете ми какво да правя, ако съсед открадне цветя? 6

    Кражба в страната. Ако съседът е крадец!

    Случвало ли ви се е да извадите шепа череши от клона на съседа? Чувствахте ли угризения? Или може би са били от другата страна на барикадите? Какво е: обидно, досадно или просто смешно?
Споделете в социалните мрежи:
Изглежда така