В началото на пролетта и лятото - обобщете и направете планове

В края на пролетта и лятото - обобщете и направете планове 1

Скъпи летни жители, градинари, градинари, собственици на парче земя или тези, които само мечтаят за това, с една дума, нашите читатели. По волята на съдбата на нашия портал се появи нов редактор - и това съм аз. Отсега нататък ще се радвам да говоря с вас, да говоря за новините и актуалните проблеми на този сезон, да споделям идеи за градината и лайфстайл хакове. А вие от своя страна ще можете да задавате въпроси, които ви вълнуват, да предлагате теми за публикации и да се хвалите с постиженията си!

Май изтича и изглежда, че работата с сайта с всеки изминал ден става все по-голяма. Вече сме засадили, и плевели, и размножаваме, и неохотно изхвърляме онези растения, които не са могли да издържат на дългата зима. Но все още има цяло лято, което означава, че си струва няколко минути да спрем в това състезание с лопата и лейка, за да разберем дали се движим в правилната посока.

По какво се различаваше тази пролет от предишните? Не знам как е с вас, но лично аз го имах под два основни въпроса - къде е дългоочакваната жега и как да се снабди с лука, който изведнъж изчезна от продажбата и остана само за запознанство и за космически пари? Студените и продължителни дъждове принудиха доста забавяне на началото на сезона. Обикновено на Деня на победата в моята градина вече имам дори засадени лехи, в оранжерията има разсад в приятелски редове, а градината се третира от вредители и започва да цъфти. Този път нещо се обърка и сроковете се преместиха. Разбира се, това разтревожи всички летни жители и сега, когато времето най-накрая стана като май, правим всичко възможно да наваксаме.



В края на пролетта и лятото - обобщете и направете планове 2

Какво трябваше да се направи преди края на май? Обърнете внимание и преценете. Като минимум, оформете хребети, засадете в откритата земя и под прикритието на повечето зеленчуци и зелени култури, населете оранжериите с капризни разсад. Градината не е по-малко неприятности: пролетните третирания на овощни дръвчета и ягодоплодни храсти от болести и вредители няма да работят сами, което означава, че отново трябваше да се съмнявам в избора на лекарства и предполагам с фин спокоен ден. Освен това през пролетта беше необходимо да се направи горната превръзка, да се подредят стволовете на багажниците, да се коси тревата. И не можете да забравите за цветната градина. Хубаво е, че игликите излизат сами и се наслаждават с ярки проблясъци тук-там. Люляк, ако не сте забравили да го нарежете и нахраните миналия сезон, също мирише сладко, без да напомня. Но за по-тревожни трайни насаждения трябваше да се внимава, навреме да се покрият, да се хранят и да се предпазват от насекоми.



  • В края на пролетта и лятото - обобщете и направете планове 3В края на пролетта и лятото - обобщете и направете планове 4

    35 неща в градината, градината и цветната градина, които трябва да се направят през май на жителите на централния регион

    С нашия списък от произведения определено няма да забравите нищо!

Но не по-малко от предстоящите неща! Продължавам да засаждам и засявам, като полагам втората вълна от зеленина и репичка, както и изпращам топлинно обичащи култури до постоянното местопребиваване в градината. Идва време на безкрайна и изтощителна борба с плевелите, която вече стърчи там, където изглежда, че само вчера имаше спретнати черни хребети. Сложността на торенето също набира скорост - сега не можете да правите само азот, защото първите зеленчуци и плодове са гладни за по-изискана и разнообразна диета.

Но благодарността няма да отнеме много време. Още този месец ще видите как се появяват яйчниците по дърветата, как се наливат първите плодове и мъничките домати, вдишвате ароматите на божури и се подигравате. Лятото идва от само себе си, което означава, че ние, градинарите, трябва да запретваме ръкави и да не забравяме да се наслаждаваме на процеса. В крайна сметка, нека бъдем честни, ние се нуждаем от градини не само и не толкова в името на прибирането на реколтата, а за вълнуваща медитация и усещане за участие в цикличния характер.

  • В края на пролетта и лятото - обобщете и направете планове 5В края на пролетта и лятото - обобщете и направете планове 6

    Какво да правите през юни - 30 най-важни неща в градината, градината и цветната градина

    Припомняме ви какво да правите през юни и споделяме връзки към най-добрите статии за летни вили.

Ако имате въпроси, идеи за нови материали или коментари към публикувани по-рано такива, пишете ми на [email protected] и с удоволствие ще ви отговоря.! 

Споделете в социалните мрежи:
Изглежда така